„Непосредно пред премиерата, светот го разбранува документарецот на Њу Јорк Тајмс, „Framing Britney“, кој иако е фокусиран на познатата поп принцеза, има една заедничка карактеристика со 118-минутниот крими-трилер: концептот и злоупотребаta на активноста наречена „згрижување“ во САД.“

Кон „Многу се грижам“ во режија и сценарио на Џ. Блејксон, кинематографија на Даг Емет. Оцена: 3.5/5 „Многу се грижам“ е филм чија премиера се случи на стриминг платформата Нетфликс на почетокот од февруари и се здоби со инстантна популарност уште во првата недела на прикажување. Причината не е поради исчекување на новата улога на извонредната Розамунд Пајк, претходно номинирана за Оскар, ниту поради реномето на англискиот режисер Џ. Блејксон кој позади себе има скромни 2 долгометражни филмови. Непосредно пред…